Estetyczna, dobrze sformatowana praca magisterska

Praca magisterska musi być stworzona na bazie merytorycznych źródeł, takich sprawdzonych i uważanych przez naukowców za ważne i cenne dla danego tematu, dla danej dziedziny nauki. Jeśli prace magisterskie napisane są na podstawie źródeł wątpliwych, to niestety nie mają żadnej wartości, a promotor zakwestionuje ich jakąkolwiek wartość.

Kluczem jest dobór odpowiednich źródeł oraz dobre ułożenie wizualne pracy magisterskiej, która musi być napisana według jasno określonego, czytelnego i jednolitego szablonu. Podstawową wartością jest tekst, a zaraz za nim stoi jakość wizualna pracy. Oba te czynniki muszą iść w parze jeśli pragniemy by nasza praca dyplomowa została z uznaniem przyjęta przez egzaminatorów i otrzymała wysokie noty.

Jeśli zabraknie jednego z tych warunków, prawdopodobnie praca magisterska zostanie cofnięta do gruntownej poprawki. Dobrze wiemy jak ważna jest znajomość wiodącego edytora tekstowego jakim jest Word. To nie tylko sposobność do przenoszenia liter z papieru do komputerowego pliku ale także świetna okazja ku temu by wstawić bardzo praktyczne wykresy, skomplikowane tabele.

Co ważne, do ich sporządzenia wystarczy przeczytać temat pomocy i postępować zgodnie z instrukcją, a program sprawy techniczne wykona już za nas. Nie ulega wątpliwości, że w dzisiejszych czasach pisanie prac magisterskich jest szalenie proste od strony technicznej, natomiast warstwa tekstowa to już nasza inwencja twórcza.